Drukarki led , kserokopiarki, fax, to jedne z bardzo nowoczesnych urządzeń, które podbiły rynek technologii, dały szersze możliwości przeznaczenia komputera. One są dogodną formą ułatwienia pracy w biurze. Dały komfort, możliwość korzystania z innych prostych rzeczy, z dużą oszczędnością. Ale o tym za chwilę.

Jak brzmi termin drukarki?

Drukarki led to urządzenia, które są zaprojektowane w nieco inny sposób niż drukarki atramentowe. One są urządzeniami, które wykorzystują w procesie przelania treści lub obrazu na papier światło lasera. Światło ma wpływ na bęben światłoczuły, by mógł nanieść sproszkowany tusz na papier, w odpowiedniej ilości.
Charakterystyka drukarki przedstawia się następująco:
wysoka jakość wydruku,
druk jest wodoodporny,
ma długą trwałość,
zastosowanie ma tu tusz kolorowy oraz tusz czarny.
Historia drukarki sięga roku 1971, która powstała dzięki pewnemu inżynierowi. Frima w której pracowła to XEROX GARY’EGO STARKWEATHERA. Pierwszy model wykonywał 120 stron na minutę. Koszt wyprodukowanego urządzenia wynosił 5 tysięcy $. Nastepnie wielkość drukarki nie miała takich rozmiarów, jak ta dziś, nie mogła ona zostać postawiona na biurku w kancelarii.

Rodzaje drukarek i ich podział.

Wyróżnić można takie rodzaje drukarek, jak:
drukarka igłowa,
drukarka atramentowa,
drukarka laserowa,
drukarka iskrowa,
drukarka rozetkowa,
drukarka stałoatramentowa,
drukarka sublimacyjna,
drukarka termiczna,
druakarka termotransferowa,
drukarka głowicowa,
drukarka termosublimacyjna,
drukarka wierszowa.
Inne typy drukarek to między innymi: fotograficzna, fiskalna, produkcyjna, rozproszona, sieciowa, stronicowa, wierszowa, szeregowa, do kart plastikwoych, lateksowa, 3D.
Wyróżnić można również druk taki, jak: stenganografia drukarkowa, druk solwentowy, druk cyfrowy, druk lateksowy, cps (informatyka.
Podsumowując, drukarki to wspaniały wynalazek, który dał nowe możliwości, odkrył nowy tor dla technologii.