Urządzenia mobilne towarzyszą nam dziś niemal w każdej dziedzinie życia, a ich rola staje się coraz ważniejsza także w biznesie. Mobile marketing to szereg działań reklamowych, które umożliwiają firmom dotarcie do klientów za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Jak wykorzystać potencjał tych narzędzi w promocji swojego biznesu?

1. Strona responsywna to podstawa

Korzystanie z urządzeń mobilnych w Internecie stale rośnie, dlatego niezwykle ważne jest, aby strona internetowa Twojej firmy była responsywna i dostosowana do wyświetlania na małych ekranach. Szacuje się, że ponad połowa ruchu w sieci pochodzi z urządzeń mobilnych, co pokazuje jak kluczowa jest to kwestia. W przeciwnym razie, klienci, którzy odwiedzą Twoją stronę ze smartfona lub tabletu, mogą mieć problemy z odczytaniem treści albo spędzić na niej znacznie mniej czasu, niż w przypadku strony dostosowanej do urządzeń mobilnych.

2. Aplikacje mobilne to skuteczne narzędzie

Aplikacje mobilne to kolejna, bardzo skuteczna forma mobile marketingu. To właśnie w aplikacjach klienci spędzają najwięcej czasu na urządzeniach mobilnych. Dlatego, jeśli Twoja firma dysponuje aplikacją mobilną, masz szansę na zwiększenie zaangażowania klientów i zbudowanie ich lojalności. Właściwie zaprojektowana i oparta na dobrych praktykach aplikacja jest w stanie przyciągnąć uwagę klientów, a także zapewnić im wygodny i szybki dostęp do Twoich produktów.

3. Reklama mobilna zyskuje na popularności

Reklama w Internecie to niestety nie tylko bany i widgety na desktopach. Właściwie zaprojektowana reklama mobilna nie przeszkadza konsumentom i jest w stanie dotrzeć do nich w wersji personalizowanej i kreatywniejszej niż np. tradycyjny baner reklamowy. Dostępne są także nowoczesne narzędzia, jak choćby retargeting, który pozwala skutecznie dotrzeć do ludzi, którzy interesowali się Twoim produktem lub usługą wcześniej.

4. Komunikacja SMS to klasyk gatunku

Względnie tania i pozostająca wciąż skuteczną formą marketingu mobilnego jest wysyłanie wiadomości SMS. Wbrew pozorom, umiejętnie przeprowadzona kampania SMS-owa może przynieść znakomite efekty. Polega ona na tym, aby wysłać wiadomość z ważną ofertą lub informacją marketingową na telefon komórkowy klienta, którego wcześniej pozyskałeś do swojej bazy.

5. Social media mobilne to „must have”

Na końcu warto zwrócić uwagę na to, jak ważne są social media mobilne w procesie mobile marketingu. Dzięki nim możesz utrzymywać bieżący kontakt z Twoimi klientami, promować nowe produkty lub usługi, a także odpowiadać na ich pytania i uwagi – to ważny element budowania wizerunku profesjonalnej firmy na rynku. Warto pamiętać, że coraz większy odsetek użytkowników Facebooka czy Instagrama przegląda serwisy na swoich smartfonach, a to oznacza, że dobrze zaprojektowane reklamy i kampanie reklamowe na tych serwisach mogą przynieść realne korzyści dla Twojego biznesu.

Podsumowując, mobile marketing stanowi dziś ważny element promocji firm na rynku. Dostosowanie swojej strony do wyświetlania na małych ekranach, posiadanie aplikacji mobilnej, przeprowadzenie skutecznej kampanii reklamowej czy właściwie przeprowadzony retargeting – to tylko kilka elementów, które warto wziąć pod uwagę w planowaniu działań marketingowych.